Jižní Amerika 2008

3) Vodopády Iguazú - Jižní Amerika 2008 - Obrazový cestopis

  31.8.2008 - Puerto Iguazú - hostel Iguazú Falls (35ARS za osobu a noc) jsme si zvolili na dvě následující noci za naši argentinskou základnu. Pokoj sice není nic extra, ale na přespání to stačí. A hlavně autobusák je jenom jeden blok odsud!


  Tradiční argentinský steak (32ARS) na uvítanou. Nemůžu říci, že bych nějak holdoval hovězímu masu, ale tohle jídlo bylo prostě famózní!!!  
  1.9.2008 - Vodpády Iguazú jsou zkrátka nádherné a monumentální! Naši prohlídku (40ARS) jsme zahájili na "Dolním okruhu" odkud se naskýtá tato vskutku klasická vyhlídka na velkou kaskádu, která trvoří severozápadní část vodopádů.


  Dolní okruh nás zevedl až pod vodopád Bosseti na okraj velké kaskády.  
  Lodí jsme se přesunuli na ostrov San Martín, který leží uprostřed řeky Igauzú, a který ještě patří Argentině. Na ostrově jsou celkem tři zajímavé vyhlídky - tato, která se jmenuje (jak jinak) San Martín, se nachází v bezprostřední blízkosti velké kaskády.


  Další vyhlídka na ostrově San Martín se jmenuje Ventana a nabízí první výhledy na jihovýchodní část vodopádů, která se příznačně jmenuje Ďáblův chřtán. Odsud to ještě není tak patrné, ale brzy zjistíme, jak trefné je to označení!  
  Přesunuli jsme se na nejzazší stanici místního ekologického vláčku, odkud jsme se vydali po tomto chodníku vedoucím nad hladinou řeky Igauzú k Ďábluvu chřtánu.


  Už z dálky je patrné, že Ďáblův chřtán je opravdu mimořádný přírodní úkaz. Tisíce hektolitrů vody se valí do 80m hluboké trhliny a člověk si tu připadá opravdu maličký (viz postavičky na vyhlídce v levé části snímku).  
  Zachytit monumentálnost Ďáblova chřtánu jedinou fotografií je zhola nemožné. Pokud nechaly vodopády Iguazú návštěvníka dosud chladným, tady ho ohromí zcela určitě!


  Ekologickým vláčkem se vracíme na centrální stanici Cataratas, odkud se vydáme na tzv.Horní okruh, který nás zavede nad vodopády velké kaskády.  
  Výhledy na velkou kaskádu začínájí nad vodopádem Ramiréz. Vlevo uprostřed řeky je vidět ostrov San Martín.   Horní okruh končí u vodopádu Mbiguá, odkud máme část velké kaskády jako dlani. Tady také v podstatě končí i naše návštěva vodopádů.  
 


1) Vzhůru na jižní polokouli

Brazílie
2) Rio de Janeiro

Argentina
3) Vodopády Iguazú

Paraguay Bolívie
4) Přes Paraguay na západ

Peru
5) Machu Picchu

6) Incké památky v okolí Cuzca

7) Puno a jezero Titicaca

Bolívie
8) Zpátky do Bolívie - Isla del Sol

9) La Paz a Tuahuanaco

10) Po Silnici smrti střemhlav do Yungas

11) Džípem po jižní Bolívii

12) Džípem po jižní Bolívii 2

Chile
13) Dlouhá cesta do Santiaga

14) Valparaiso


© 2008 Pavel Juračka Aktualizace: 7.12.2008 HOMEPAGE: http://www.pavelj.cz/